Uskutočnil sa 4. ročník Veľkonočného pochodu Jozefa Gabčíka

14.04.2023

Na Veľkonočný pondelok (10. apríla) sa uskutočnil 4. ročník Veľkonočného pochodu Jozefa Gabčíka zo Žiliny-Závodia do Rajeckých Teplíc-Poluvsia. Podujatie zorganizoval Oblastný klub vojenských výsadkárov Jozefa Gabčíka Žilina pod záštitou primátora mesta Žilina Petra Fiabáne s podporou 5. pluku špeciálneho určenia Žilina.

Akcia začala pri pamätníku Jozefa Gabčíka v Žiline-Závodí kladením vencov a príhovormi hostí, odtiaľ sa účastníci presunuli pešo do Campu Slnečné skaly, kde ich čakalo občerstvenie a na záver prechádzka,  položenie vencov k pamätníku Jozefa Gabčíka
a ukončenie pochodu.

Aj v prítomnosti Jeho Excelencie Nigela Bakera, splnomocneného veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, viceprimátora mesta Žilina Jána Ničíka, zástupcov OS SR - náčelníka štábu 5. pluku špeciálneho určenia Žilina pplk. Michala Myšiaka, veliaceho poddôstojníka 5. pšu Žilina nrtm. Romana Kostúrika a veliaceho poddôstojníka Veliteľstva síl pre špeciálne operácie Trenčín št. nrtm. Martina Boháčika, KVV SR a oblastných klubov sme si spoločne symbolickým pochodom pripomenuli narodenie jedného z najznámejších Slovákov a osobnosti západného odboja.

Fotogaléria