Zúčastnili sme sa na Behu solidárnosti Špeciálnych síl

09.01.2023

Žilina. V priestoroch 5. pluku špeciálneho určenia sa uskutočnil 8. ročník Behu solidárnosti špeciálnych síl. Podujatie bolo určené pre vojakov Síl pre špeciálne operácie, ich rodiny a deti. Preteku sa pravidelne zúčastňujú aj členovia Klubu vojenských výsadkárov. Tradíciu dodržali aj tento rok, posilnení o deti zo športového klubu džuda z Telovýchovnej jednoty Mladosť Žilina sprevádzané trénerom Petrom Korbelom ml. a prezidentom KVV SR Pavlom Švelkom, ktorý tiež venuje trénerskej činnosti.
Ako pred súťažou informoval 5. pluk špeciálneho určenia na svojej facebookovej stránke, hlavnou podmienkou účasti bola dobrá nálada a chuť spraviť niečo pre seba.

"Opäť po roku sme sa 6. januára 2023 zúčastnili, najskôr deň predtým na príprave podujatia, na druhý deň pretekov v organizácii SŠO a 5. pšu. V tomto roku sa na štart 5,5 km postavilo 69 súťažiacich, za KVV SR a O KVV J. Gabčíka Žilina sa zúčastnili Pavel Švelka, Peter Knižka a Ivan Hulín. Zasúťažiť si prišilo aj 9 detí zo športového klubu džuda spoločne s trénerom Petrom Korbelom ml.  Účasť mladých pretekárov svedčí o tom, že aj mladá generácia má záujem sa po vianočných sviatkoch hýbať a zoznámiť sa s vojenskou históriou a prostredím, " uviedol prezident KVV SR Pavel Švelka.

Medaila pre každého

Od roku 2016 - 2021 sa Beh solidárnosti špeciálnych síl organizoval na 3 miestach - Lubliniec, Morehead - Afganistan a Žilina - 5. pluk špeciálneho určenia. Každého súťažiaceho v cieli čakala medovníková medaila a prví traja pretekári v štyroch kategóriách získali vecné ceny. Podujatie sa nieslo v duchu - "Nie je potrebné zvíťaziť, ale zúčastniť sa!" Ďakujeme za skvelú organizáciu a nádherné podujatie a tešíme sa aj na budúci rok.