Striebro na 16. ročníku súťaže v bojovej streľbe na Lešti

20.07.2023

Lešť. Členovia oblastného klubu vojenských výsadkárov Jozefa Gabčíka Žilina Ľudovít Gondek a Pavol Mak sa 13. júla zúčastnili súťaže v bojovej streľbe, ktorá sa konala v priestoroch Centra výcviku Lešť. V kategórii Open obsadili 2. miesto.


"V šestnástom ročníku súťaže v bojovej streľbe v priestoroch Centra výcviku Lešť si zmeralo svoje sily, šikovnosť, presnosť a spoluprácu 52 dvojíc zo štyroch krajín - Slovenska, Česka, Slovinska a Nemecka. Čakalo na nich päť rôznych disciplín, v rámci ktorých súťažili zložky Ozbrojených síl Slovenskej republiky, Ministerstva vnútra a Ministerstva spravodlivosti SR, ako aj športová strelecká komunita," informovalo na svojich facebookových stránkach Ministerstvo obrany SR.

Súťažiace družstvá si tentokrát zmerali sily v disciplínach prekážková dráha s následnou streľbou, streľba na čas na sériu kovových terčov, parkúr v kombinácii so streľbou, streľba s puškou na rôzne vzdialené ciele s časovým limitom, ako aj streľba na dav, v ktorom sa nachádzali dva druhy osôb v rozdielnych tričkách - tie, ktoré majú a ktoré nemôžu byť zasiahnuté.