Prostějov: V Memoriáli plk. Fr. Mansfielda bodovala Eva Dolníková

20.05.2022

Prostějov - Hámre. Na strelnici Hámre v Prostějove sa uskutočnil deviaty ročník streleckej súťaže Memoriál plk. Františka Mansfelda zo služobnej zbrane Glock 17. Súťaž sa uskutočnila po trojročnej prestávke. Absolútnou vťazkou podujatia sa stala Eva Dolníková z Oblastného klubu vojenských výsadkárov SR Banská Bystrica.

Ako uviedol Jaroslav Ondrejčák z KVV Prostějov, počas tohto ročníka memoriálu si zmeralo svoje strelecké schopnosti 105 súťažiacich, z toho 84 mužov a 21 žien. "V prvej kategórii (výsadkoví veteráni) súťažilo 65 strelcov v 24 družstvách a v druhej kategórii (ostatní) 19 strelcov," upresnil. Účasť bola pestrá, zišli sa opäť súťažiaci z Čiech i Slovenska. Kluby výsadkových veteránů Prostějov, Brno, dve družstvá z Holešova, Chrudim, Jindřichův Hradec, Luštěnice, Olomouc, Zlín, klub 601. skss, 102. pzpr, 533. pr. BS, VúU 4960, Policie ČR, PV auto. Slovensko reprezentovali oblastné kluby Klubu vojenských výsadkárov SR Banská Bystrica, Bratislava, Martin-Vrútky, Prešov a Žilina.

Absolútnou víťazkou tohto ročníka je Eva Dolníková z Oblastného klubu vojenských výsadkárov Banská Bystrica. "Aj po troch rokoch ukázala strelkyňa Eva Dolníková z KVV Banská Bystrica, že je skutočne stálicou tejto súťaže. Výsledky strelcov a strelkýň na medailových umiestneniach významne prekonali predchádzajúce ročníky," uviedol Jaroslav Ondrejčák. V súťaži družstiev v I. kategórii zabodovala zostava Oblastného klubu vojenských výsadkárov Jozefa Gabčíka Žilina Peter Knižka, Peter Kirner a Ľudovít Gondek, ktorí tiež získali najvyššie ocenenie.


Fotogaléria: Zábery zo strelnice Hámre

foto: Jaroslav Kovář

Podľa Petra Knižku bola účasť na súťaži hojná a atmosféra príjemná. "Zúčastnilo sa pomerne veľa strelcov, zbrane sme losovali. Konkurencia medzi súťažiacimi bola dosť silná. Prvých dvanásť strelcov bolo veľmi dobrých, vyrovnaných," zhodnotil a podotkol, že celé stretnutie sa nieslo vo veľmi priateľskej nálade, najmä u staršej generácie, ktorá mala na čo spomínať.

Podľa Ondreja Páleníka mala súťaž rýchle tempo a vo voľnom čase si mohli súťažiaci zaspomínať na časy minulé, strávené nielen v službe u výsadkárov, ale pozrieť si aj videá z činnosti KVV Prostějov.

Výsledky súťaže

Kategória I. muži - jednotlivci:

  • Miroslav Hanáček - 95 bodov, KVV Holešov I.
  • Vladimír Dvořák - 94 bodov, KVV Prostějov
  • René Sábela - 93 bodov, KVV Holešov

Kategória I. muži - družstvá:

  • Peter Kirner - 87 bodov, Peter Knižka - 93 bodov, Ľudovít Gondek - 93 bodov, celkom 273 bodov, KVV Žilina
  • František Chudý - 84 bodov, Stanislav Lánský - 86 bodov, Milan Vašek - 91 bodov, celkom 261 bodov, KVV Prostějov
  • Vladimír Borovička - 89 bodov, Antonín Kubza - 64 bodov, Stanislav Veselý - 90 bodov, celkom 243 bodov, KVV Luštěnice

Muži II. jednotlivci

  • Luděk Mather - 97 bodov, PČR
  • Aleš Nadymáček - 96 bodov, VÚ 4960
  • Jan Jan - 95 bodov, 601. skss

Muži II. družstvá

  • Petr Němec - 92 bodov, Jiří Chromec - 80 bodov, Luděk Mather - 97 bodov, celkom 269 bodov, PČR