Opustil nás pplk. v. v. Alexander Človieček (†94)

05.02.2024

Naše výsadkárske rady opustil jeden z prvých vojakov základnej vojenskej služby 71. výsadkového práporu v Zákupech, pplk. v. v. Alexander Človieček, člen Miestneho klubu vojenských výsadkárov SR, Šumiac. 

Do výsadkového neba odišiel 1. februára 2024, vo veku nedožitých 95 rokov. Posledná rozlúčka sa uskutoční v utorok 6. februára o 11.00 hodine v Poprade v Dome smútku - Veľkej.

Na Alexandra Človiečka spomíname slovami viceprezidenta Vladimíra Schneidera: "Bol vojakom z povolania, absolvent spojovacieho učilišťa v Novom Meste nad Váhom, potom bol spojovacím náčelníkom 72. mechanizovaného výsadkového práporu v Košiciach, neskôr veliteľ spojovacej roty v brigádnej výsadkovej škole 22. výsadkovej brigády -  "Banskobystrickej - Slovenského národného povstania" v Prešove. Službu u výsadkových jednotiek ukončil ako náčelník spojenia 22. výsadkovej brigády pre rádio v Prostějove v roku 1964.
V ďalších rokoch pracoval vo funkcii zástupcu náčelníka štábu výcvikového strediska spojovacích špecialistov v Poprade. V Poprade zostal až do odchodu do výslužby. Jeho poslednou funkciou v ktorej pracoval, bol post tajomníka Rady obrany okresu Poprad v pôsobnosti vlády Slovenskej socialistickej republiky."

"Do výsadkového neba odišiel statočný a múdry človek, kľudný, rozvážny a dobrý veliteľ," dodal Vladimír Schneider.

Prezídium a členovia KVV SR vyjadrujú rodine, všetkým blízkym a priateľom úprimnú sústrasť a ľútosť nad jeho odchodom do výsadkového neba.

ČESŤ JEHO PAMIATKE!