Nečakane nás opustil dlhoročný člen trnavského klubu, inštruktor parašutizmu Miroslav Fagan (†67)

13.03.2024

Dňa 9. marca 2024 v ranných hodinách naše rady nečakane opustil náš dlhoročný člen Oblastného Klubu vojenských výsadkárov SR, Trnava, slob. v. v. Miroslav Fagan vo veku 67 rokov.

Rozlúčka so zosnulým a obrad sa uskutoční v piatok 15. marca 2024 o 14:00 hodine v dome smútku v Holíči.

"Miro patril k zakladajúcim členom parašutistického odboru v Aeroklube Zväzarmu v Holíči. Mnohí z nás, členov KVV Trnava sme v minulosti spolu s Mirom trávili aktívne športové časy a kočovali po letiskách na Slovensku i za riekou Moravou. Absolvoval celkom 150 zoskokov, dosiahol oprávnenia inštruktora parašutizmu a svoje skúsenosti s nadšením odovzdával mladým, novým nádejným parašutistom.


Po skončení aktívnej činnosti a dlhšej prestávke sa Miro Fagan stal členom OKVV SR v Bratislave a od roku 2010 členom OKVV SR Trnava. Za svoju športovú činnosť a neskôr i aktívnu prácu a propagáciu výsadkových vojsk, bol v O KVV SR Trnava ocenený pred dvomi rokmi a bola mu udelená Medaila Jozefa Gabčíka III. stupňa. Česť  jeho pamiatke! Nikdy nezabudneme!" lúči sa za trnavský klub predseda Daniel Cádra.

Prezídium a členovia KVV SR sa pripájajú a vyjadrujú rodine, všetkým blízkym a priateľom úprimnú sústrasť a ľútosť nad jeho odchodom do výsadkového neba. Česť jeho pamiatke!