Michalský deň na letisku v Bolerázi: Zoskoky, dobrá nálada a bolo aj odmeňovanie...

10.10.2023

Boleráz, 7. októbra. Členovia oblastných klubov sa opäť stretli na oslave dňa svätého Michala. Pri slávnostnom nástupe, otvorení a príhovoroch, ktorého sa zúčastnila i starostka obce Smolenice Svetlana Petrovičová, prezident  KVV SR Pavel Švelka, spolu s tajomníkom klubu Jozefom Pračkom a predseda KVV Bratislava Ladislav Hreha, boli prezidentom KVV SR udelené medaile členom KVV Trnava Zdenkovi Pinkasovi, Antonovi Dzuričkovi, Vojtěchovi Střížovi, Ľubomírovi Grofčíkovi, Františkovi Turcmanovičovi a medaila II. stupňa za zásluhy Jozefa Gabčíka Ľubošovi Fedorekovi. Informoval o tom predseda Oblastného klubu vojenských výsadkárov Trnava Daniel Cádra.

V tomto roku sa Oblastnému klubu vojenských výsadkárov Trnava podarilo zabezpečiť výsadkové lietadlo AN2 a dostatok športových parašutistov členov i nečlenov KVV SR na parašutistickú prevádzku. "O 11. - tej hodine po otvorení sa aktívni parašutisti pustili do zoskokov. S prestávkami na balenie, vykonali dvadsiati parašutisti spolu 54 zoskokov. Podarilo sa zorganizovať i jeden hromadný vyhliadkový let nad Trnavou a okolím s kladným ohlasom a nadšením dvanástich účastníkov," povedal Dano Cádra a nezabudol podotknúť, že medzi tým, ako sa vykonávali zoskoky pripravovali niektorí členovia KVV Trnava vynikajúci guláš z diviny.

"Ostatní členovia z oblastných i miestnych KVV SR, ktorí neskákali, pozorovali zoskoky alebo trávili čas v družných debatách, diskusiami a spomienkami na časy aktívnej činnosti. Na stretnutí sa zúčastnilo viac ako 60 členov, priateľov i sympatizantov klubu vojenských výsadkárov SR," dodal Dano Cádra na záver.