Majstrovstvá OS SR v streľbe zo služobnej pištole: Žilina bodovala!

22.09.2022

Spišská Nová Ves. Na Majstrovstvách Ozbrojených síl SR a Veľkej cene Spiša v streľbe zo služobnej pištole 30 + 30 a 3 x 20 mal tento rok svoje zastúpenie aj Klub vojenských výsadkárov SR. Družstvo Oblastného klubu vojenských výsadkárov Jozefa Gabčíka Žilina dosiahlo úspech hneď dvakrát.

Reprezentácia z Oblastného klubu Jozefa Gabčíka Žilina v zložení Marián Fedor, Ľudovít Gondek a Juraj Frko obohatila klubové trofeje o dve bronzové medaily. Tretie miesto získali v celkovom hodnotení v súťaži družstiev v disciplíne "Veľkokalibrová pištoľ 30+30 rán" a bronz vystrieľali aj v disciplíne "Veľkokalibrová pištoľ 3 x 20 rán".

Súťaže sa zúčastnilo celkovo 24 strelcov z radov profesionálnych vojakov, zamestnancov OS SR, vojakov v zálohe a vo výslužbe i pozvaných hostí. Sily si zmerali v dvoch individuálnych streleckých disciplínach:

1. Veľkokalibrová pištoľ 30 rán mierená na olympijský terč + 30 rán na otočný terč na vzdialenosť 25 metrov
2. Veľkokalibrová pištoľ 3 x 20 rán na vzdialenosť 25 metrov (pravá, ľavá, obojruč) na štandardný terč č. 4 - nekrytá ležiaca figúra.

Súťaž organizoval Slovenský strelecký zväz Bratislava v spolupráci s Klubom dôstojníkov pri ŠSCDT Poprad a ŠSK Spišan v SNV s finančnou podporou mesta Spišská Nová Ves.